درباره‌ی میلو:

میلو راو متولد سال ۱۹۷۷ در سوئیس است. او در رشته‌های جامعه‌شناسی، زبان آلمانی و فلسفه در شهرهای پاریس، زوریخ و برلین تحصیل کرده و  اساتیدی چون تزوتان تودوروف و پیر بوردیو داشته است. او سفرهای گزارشگرانه‌ی خود را از سال ۱۹۹۷ آغاز کرد و از سال ۲۰۰۰ برای مجله‌ی “Neue Zürcher Zeitung” نوشت. از سال ۲۰۰۳ تا کنون، میلو راو کار خود را به عنوان نویسنده و کارگردان در سوئیس و خارج از آن ادامه داده است. او برای تولید و گسترش آثارش کمپانی تولید فیلم و تئاتر IIPM را در سال ۲۰۰۷ تاسیس کرد و از آن موقع ریاست آن را بر عهده دارد. فیلم‌ها و تولیدات تئاتری او ( از آن میان“The Last Days of the Ceausescus”, “Hate Radio”, “City of Change”, “Breivik’s Statement”, “The Moscow Trials”, “The Civil Wars”, “The Dark Ages”, “The Congo Tribunal”) در بیش از ۳۰ کشور به نمایش درآمده و در بسیاری از فستیوال‌های بین‌المللی چون فستیوال برلین و آوینیون اجرا شده‌اند. جز ساخت فیلم و تئاتر، راو در دانشگاه‌ها و آکادمی‌های هنری کارگردانی و تئوری فرهنگی تدریس می‌کند. از میان جوایزی که راو دریافت کرده می‌توان به جایزه‌ی تئاتر سوئیس در ۲۰۱۴، جایزه‌ی ویژه در فستیوال فیلم برلین برای دادگاه‌های مسکو و جایزه‌ی داوران فستیوال “Politik im Freien Theater”  اشاره کرد.

مقاله‌ی او  “Was tun? Kritik der postmodernen Vernunft از طرف روزنامه‌‌ی آلمانی  “taz – die tageszeitung” به عنوان کتاب سیاسی سال ۲۰۱۶ انتخاب شد. همچنین در سال ۲۰۱۶ میلو جوان‌ترین دریافت‌کننده‌ی جایز‌ه‌ی  “World Theatre Prize of the International Theatre Institute” شد.

توضیحات:

جلسه‌ی یک ساعته با میلو راو گفتگویی خواهد بود درباره‌ی اجرای “اورستس در موصل” در عراق. دکتر آزاده گنجه بخش‌های مختلف کار او را به پرسش می‌کشد و دانشجویان از طریق نماینده‌ی خود سوالاتشان را مطرح می‌کنند. پیش از جلسه‌ی اصلی‌، لینک فیلمی که ساخت اورستس در موصل را مستند کرده در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد و در روز پنجشنبه ۲۱ بهمن ساعت ۲۰:۰۰ جلسه‌ای در دیسکورد برای بحث و گفتگو درباره‌ی اجرا برگزار می‌شود.