دبیر جشنواره کیست؟

طراحی و برگزاری این رویداد حاصل کار جمعی بیش از بیست نفر از دانشجویان رشته‌های مختلف می‌باشد.

برای ارائه کار حتما باید دانشجو هنر باشیم؟

اول اینکه در این دوره، در مرحله ثبت‌نام کار و یا حتی ایده‌ای از شما در خواست نشده است، نحوه‌ی ورودی شما به این رویداد بستگی به انگیره‌نامه، سوابق هنری و هماهنگی شما با رویداد طراحی شده داشته است.

دوم اینکه با توجه به بینارشته‌ای بودن ماهیت دوره‌ و خروجی‌های این رویداد محدودیتی در مورد رشته تحصیلی شما وجود نداشته است.

آیا امکان شرکت در چند بخش جشنواره وجود داشته است؟

رویداد تئاتر تجربه در این دوره بین بخش‌های مختلف رویداد تفاوتی قائل نیست، به همین منظور در فرم ثبت‌نام صرفا علاقه‌مندی شما پرسیده شده است. بعد از بررسی سوابق ، و گذراندن مصاحبه و تعامل با خودتان، مشخص می‌شود که شما در کدام بخش دوره‌های آموزشی را می‌گذرانید و ایده‌تان را به فرایند اجرا می‌رسانید.

دوره‌های آموزشی به چه شکل برگزار می‌شوند؟

پس از بررسی فرم ارسالی توسط شرکت کنندگان و مشخص شدن منتخبین و بعد از مصاحبه( آنلاین یا حضوری) افراد حاضر در رویداد در دوره‌های آموزشی که توسط اساتید و هنرمندان بین‌المللی برگزار خواهد شد شرکت می‌کنند، این دوره‌ها و سمینارها طی چند ماه برگزار می‌شود و در خلال اونها برخی دیگر از هنرمندان و اساتید اجراهایی متناسب با رویکرد این دوره را به صورت مهمان برگزار خواهند کرد  تا نمونه‌های مناسبی از هر سه رویکرد امسال برای شما و سایر مخاطبین ارائه شود.

پس در هرماه برگزاری رویداد شرکت‌کنندگان در تعدادی سمینار و دوره شرکت خواهد داشت، تا با ظرفیت‌های موجود و ملاحظات مورد نیاز برای فرایند تولید اثر در رویکرد مورد نظر، آشنایی بیشتری کسب کنند. در هر ماه شرکت‌کنندگان با یکدیگر در فضای کار مشترک تعامل خواهند داشت و اجراهای مهمان را نیز از هنرمندان مختلف خواهند دید، در طول این دوره‌ها و در خلال این تعامل ایده‌ی شما برای اجرا تکمیل می‌شود و در نهایت وارد فرایند تولید اثر خواهد شد.

داوران و مصاحبه‌گران چه کسانی هستند؟

در این دوره هیچ گونه داوری به منظور رتبه‌بندی آثار نهایی وجود نخواهد داشت. جلسه مصاحبه با حضور دبیر هر بخش، اساتید و هنرمندان داخلی جهت تعامل و آشنایی بیشتر با شما، برگزار خواهد شد.

شرکت‌کنندگان باید هزینه‌ای پرداخت کنند؟

خیر، شرکت‌کنندگان هزینه‌ای پرداخت نخواهند کرد.

نتیجه دوره بیستم جشنواره جشنواره تجربه چه شد؟

دبیرخانه دوره‌ی بیست و یکم در تعامل با دوره‌ی بیستم، برای اجراهای دوره قبل متعهد است که شرایط لازم جهت برگزاری رپرتوار اجرای این آثار را فراهم کند. به زودی در این باره اطلاع رسانی خواهد شد. متوجه نگرانی شما هستیم و در این باره پیگیری کرده‌ایم.